Cyfrowe Race for the Galaxy już w maju!

Autor:

Kategoria:

Miłośnicy e-planszówek mają ostatnio wiele powodów do radości. W ubiegłym tygodniu swoją premierę miał Onirim. W kwietniu ukazać się ma Terra Mystica. Latem Jaipur… Będzie też Race for the Galaxy i to już w maju!

Race for the Galaxy to strategiczna gra karciana, w której gracze mają możliwość budowania kosmicznych cywilizacji. Do zwycięstwa dążyć możemy poprzez ekspansje militarną, handel, rozwijanie własnej produkcji, badanie obcych cywilizacji… Dróg jest wiele a sukces zależy od umiejętnego wykorzystania posiadanych kart oraz przewidywania zamiarów przeciwnika, gdyż w każdej rundzie rozgrywane będą fazy wybrane w tajemnicy przez graczy (spośród 5 dostępnych).

Za cyfrową odsłonę Race for the Galaxy odpowiedzialne jest Temple Gates Games, do tej pory kojarzone bardziej z aplikacji wykorzystujących technologię VR. Już jutro startują beta testy, do których można zapisywać się za pomocą formularza (link). A premiera aplikacji przewidziana jest na 3 maja bieżącego roku, czyli już za trzy tygodnie. Aplikacja dostępna będzie na urządzenia z systemem iOS i Android.

Aplikacja zawierać będzie:

  • tryb multiplayer dla 2-4 osób w (real-time oraz asynchroniczny)
  • Zaawansowany AI stworzony przez Keldona Jonesa
  • 6 dodatkowych startowych planet.
  • Five starting worlds and ninety settlement and development cards
  • Dwa dodatki Gathering Storm i Rebel Vs. Imperium.

Źródło: Temple Gates Games

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także