Dominion Wiki Polska – startujemy!

Autor:

Kategoria:

Dziś mija 8 lat od przyznania grze Dominion (i jej autorowi) nagrody Spiel des Jahres. To idealny moment, by przedstawić projekt, który już od jakiegoś czasu przygotowujemy, a do którego rozwoju chcemy zaprosić wszystkich fanów tej gry. Zapraszamy do tworzenia Polskiej Dominion Wiki!

Skąd ten pomysł? Z dwóch głów! Wraz z Pawłem Pawlakiem (znanym także jako Morris)  z radością obserwowaliśmy wzrost zainteresowania Dominionem, po tym, jak Games Factory wznowiło wydawanie polskiej edycji gry. Bez wątpienia, tym co stopowało popularność gry w naszym kraju, była bariera językowa. A przecież ten tytuł, złotymi literami wpisał się w historię gier bez prądu. To jedna z nielicznych planszówek, która doczekała się naprawdę obszernej wersji Wiki, która niestety, jest w języku angielskim. Czemu zatem nie stworzyć jej polskiej wersji? W ramach inicjatywy oddolnej, „fanowskiej”, jednak, co nas niezwykle cieszy, ciepło przyjęta przez polskiego wydawcę oraz twórców pierwowzoru. Jak mawiają… co dwie głowy to nie jedna, a gdy zbierze się ich jeszcze więcej stworzymy coś naprawdę wielkiego!

Choć na pierwszy rzut oka może jeszcze tego nie widać, w projekt włożone jest już naprawdę wiele godzin pracy. Stworzony został szkielet artykułów (główne szablony, infoboksy, kategorie, zalążki najważniejszych artykułów), teraz nadszedł czas, by wypełniać je treścią. I tutaj prosimy was o pomoc. Poszukujemy osób, które pomogą w tłumaczeniu artykułów z angielskiej Dominion Wiki. Może znajdą się też tacy, którzy są w stanie sami opracować nowe treści. Wreszcie potrzebna jest pomoc w promocji tej inicjatywy.

Pierwowzór Dominion Wiki to ponad 700 artykułów o grze, która od niemal 10 lat zachwyca zarówno początkujących jak i bardzo zaawansowanych graczy. Są to artykuły o poszczególnych kartach, dodatkach, strategiach, ciekawostkach…  Dlatego zachęcamy, byście włączyli się w prace nad tą platformą. Jeżeli zasady pisania na Wiki stanowią dla was problem, nie zniechęcajcie się. Przesyłajcie brakujące treści na maila: wiki@przystanekplanszowka.pl, a zamieścimy je na stronie.

Dominium jest ogromne, obszarów do odkrywania cała masa. Czas zinwentaryzować każdą kartę, odkryć każdą strategię, wychwycić każdą ciekawostkę. Oddać wiedzę o nim w ręce polskich graczy… Pomożecie?

dominion.przystanekplanszowka.pl/wiki/

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także