SOS dla Syrii – Charytatywna Noc Planszówek w Bydgoszczy

Autor:

Kategoria:

Zabawa i pomoc potrzebującym. Czyż to nie doskonały plan na weekend? Wszystkich miłośników gier bez prądu zapraszamy na Charytatywną Noc Planszówek w Bydgoszczy, podczas której zbierane będą środku na pomoc humanitarną dla Syrii.

Tym razem na Noc Planszówek nie ma biletów wstępu. Przychodząc każdy będzie mógł przekazać dowolny datek (choćby symboliczną złotówkę) na wsparcie Polskiej Akcji Humanitarnej. Dodatkowo zostanie przeprowadzona licytacja gier i ksiażek, m.in:

  • gry Dixit z autografem autora!
  • 3 egzemplarzy książki „Moje cudowne dzieciństwo w Aleppo”

Fani planszówek często podkreślają społeczny charakter gier bez prądu. I choć zazwyczaj chodzi o kontakt ze znajomymi, co jakiś czas organizowane są akcje związane z pomocą różnym osobom i organizacjom. Tym razem nadarza się okazja, by wesprzeć działalność Polskiej Akcji Humanitarnej, która od 2012 roku niesie pomoc w Syrii, kraju dotkniętym jednym z największych kryzysów humanitarnych ostatnich lat. Jej misja, prowadzona w prowincji Idlib, skupia się na budowie i remontach ujęć wody, dotuje działalność piekarni dostarczając mąkę oraz drożdże, przekazuje potrzebującym leki. Działalność PAH słynie m.in. z tego, że nie skupia się jedynie na doraźnej pomocy, lecz stara się dać narzędzia do samodzielnego rozwoju dotkniętych klęskami regionów.

Dlatego tym bardziej zachęcamy do przybycia na Noc Planszówek. Już w najbliższą sobotę, 15 lipca, od godziny 19 do auli UKW przy ul. Kopernika 1. Jeżeli nie możecie przybyć, a chcielibyście wesprzeć działania PAH, możecie wpłacić pieniądze na konto organizacji, które znaleźć możecie klikając na plakat Nocy Planszówek.

Więcej informacji o 57 Nocy Planszówek znajdziecie na stronie Facebook wydarzenia.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj