Nocturne: nowy dodatek do Dominiona jeszcze w tym roku!

Autor:

Kategoria:

Nastała noc i to idealny moment, by podzielić się z czytelnikami Przystanku Planszówka informacją dotyczącą Dominiona. Już niebawem wasze dominium ogarnie noc. Jeszcze w tym roku ukaże się kolejny dodatek zatytułowany Nocturne.

Dominion Nocturne swoją premierę ma mieć w październiku. Na stronie Rio Grande podany jest 18 październik, ale jak przyznał sam wydawca, datę tą należy traktować jako przybliżoną. W pudełku znajdziemy aż 500 kart, co czyni ten dodatek największym spośród tych, które dotychczas się ukazały. W tekście wprowadzającym do gry możemy przeczytać:

Zawsze nocne życie bardziej cię pociągało. Do tego stopnia, że nawet rozważałeś zostanie wampirem. Ma to mnóstwo plusów: nie starzejesz się, nie musisz więcej patrzeć na siebie w lustrze, jeśli ktoś cię o coś prosi to możesz po prostu przemienić się w nietoperza i powiedzieć „nie da rady, jestem nietoperzem”. Choć pewnie są też jakieś minusy. Wciąż myślisz o pomniku w centrum, który ożył i teraz pracuje w knajpie. Cokół też zresztą ożył. Wiejski kowal przemienia się w wilka przy każdej pełni – a gdy jest tylko półksiężyc, to przemienia się w chihuahua. Tak to czasem bywa. Ty jednak, gdy czujesz w płucach nocne powietrze, wiesz że podołasz wszystkiemu.*
Choć nie zaprezentowano jeszcze kart, które mają znaleźć się w tym secie, ujawnione zostały następujące informacje dotyczące Dominion Nocturne:
  • zawierać będzie 33 karty Królestwa;
  • pojawi się nowy typ kart: karty Nocy zagrywane po fazie zakupów;
  • pojawią się karty zastępujące Miedziaki w startowej ręce graczy;
  • karty Fate i Doom rozdające Boons i Hexes (cokolwiek kryje się pod tymi nazwami);
  • pojawią się dodatkowe karty, dzięki którym zyskamy inne karty.

Jak widać na razie możemy się jedynie domyślać co przyniesie Dominion Nocturne. Jeżeli chodzi o szanse na polskie wydanie tego dodatku, jeżeli będzie miało być przygotowywane, to raczej spodziewać się go można w przyszłym roku. Pozostaje zatem czekać na decyzję Games Factory oraz Rio Grande.

Jak tylko będą pojawiały się informacje na temat nowych kart i szans na polską edycję, będziemy starali się je zamieszczać na Dominion Wiki Polska, gdzie już powstała podstrona dotycząca Dominion Nocturne.  Zachęcamy do śledzenia profilu Dominiona na Facebooku oraz śledzenia i współtworzenia Wiki.

*Tłumaczenie: Paweł Pawlak

Źródło: Rio Grande, Forum Gry-Planszowe.pl, Dominion Wiki

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także