Zagraj przedpremierowo w Dominion Nocturne

Autor:

Kategoria:

Stało się już tradycją, że przed premierą dodatku do gry Dominion, Donald X. Vaccarino ujawnia stopniowo poszczególne karty, jakie znajdą się w rozszerzeniu. Nie inaczej jest z Nocturne, choć są też niespodzianki. Jedną z nich jest możliwość wypróbowania kart podczas rozgrywki przez Dominion Online!

Dominion Nocturne, w angielskiej wersji, ukazać się ma w listopadzie bieżącego roku. Jest to to kolejne duże rozszerzenie zawierające 500 kart w tym 33 zestawy Kart Królestwa. Pojawi się także nowy typ kart: Night, które będzie można zagrywać po fazie zakupu.

W piątek ukazała się ankieta, w której można było zgadywać nazwy kart jakie się pojawią. Od dnia wczorajszego prezentowane są nowe karty. W poniedziałek poznaliśmy pięć z nich: Ghost TownDevil’s Workshop, Crypt, Rider i Imp. W kolejnych dniach będą ujawniane następne. Zapowiedzi kart prezentowane są także na Dominion Wiki Polska wraz z tłumaczeniem na język polski omówień kart przedstawianych przez samego autora.

Ale to nie koniec dobrych wieści. Osoby posiadające konto na Dominion Online, do końca tego tygodnia mogą testować karty z nowego rozszerzenia. Możliwość ta pojawiła się wraz z aktualizacją 1.3. Aby włączy rozgrywkę z rozszerzeniem Nocturne, należy w opcjach zaawansowanych stołu zaznaczyć „Preview Nocturne”. Na razie w każdej z rozgrywek z Nocturne jest osiem losowych kart i 2 z nowego dodatku. W kolejnych dniach liczba nowych kart zwiększy się do 4 (2 z zapowiedzi z danego dnia, 2 z poprzednich).

Aktualizacja wprowadza także inne zmiany. Wprowadzono oznaczenie kart zagrywanych po ataku Czarodziejką (Enchanted), także dodano status przypominający o kartach wynikających z kart Atak-Następstwo, – moneta i – karta.

Zachęcamy do śledzenia (oraz współtworzenia) Dominion Wiki Polska oraz profilu na Facebooku Dominion Gra Karciana, gdzie zamieszczane będą informacje o kolejnych kartach z dodatku Dominion Nocturne.

 

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także