Wniosek kuratora w sprawie skazanego: SET

Autor:

Kategoria:

Set - gra rodzinnaWysoki Sądzie. Przed oblicze wymiaru sprawiedliwości doprowadzony został nowy oskarżony. Ośrodek resocjalizacji gier planszowych i karcianych, Wydawnictwo G3 Polska, nie mogąc pogodzić się z niesprawiedliwością, jaką jest zamknięcie gier planszowych w pudłach, złożyło wniosek o przyśpieszenie procesu kolejnej gry karcianej. Oskarżony to SET – rodzinna gra na spostrzegawczość autorstwa Marsha J. Falco.

Choć minęły już 24 lata od pierwszego wydania gry SET, to wciąż wydawane są jego kolejne edycje. Edycja polska została wydana przez G3 całkiem niedawno, bo w 2012 roku. Oficerów śledczych zaskoczył fakt, że gra jest przeznaczona od 1 do 20 graczy. Dodatkowo pudło w którym została zamknięta nie należy do dużych. Nie zdziwi zatem nikogo, że oficerowie śledczy chcą odpowiedzieć na szereg pytań. Czy gra przetrwała próbę czasu? Czy faktycznie tak dobrze się skaluje? Czy kilkadziesiąt kart wystarczy by przyciągnąć szerokie grono graczy?

Kurator, który doprowadził Set przed oblicze Sądu, chce  także by został publicznie ogłoszony wyrok. Uwolnić z pudła, czy przedłużyć wyrok odsiadki….

Akta sprawy:
SET: portret pamięciowy
SET: oskarżenie
SET: wyrok

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także