E-planszówki – recenzja gry Ingenious

Autor:

Kategoria:

Ingenious jest grą, która od kilku lat powraca na mój stół. Uważam, że skrywa ona w sobie geniusz dr Reinera Knizii. Nie tylko proste zasady i niesamowicie duża regrywalność sprawia, że obok Carcassonne uważam ją za doskonały tytuł na wprowadzanie nowych graczy w świat planszówek. Urzekł mnie w niej genialny system punktacji, który spotkamy także w innych tytułach niemieckiego matematyka: wygrywa ten kto ma najwięcej punktów z koloru, którego ma najmniej. Prawdziwy geniusz! I szczerze dziwie się, że nie zdobył on nagrody Spiel des Jahres (prestiżowa nagroda Gry Roku w Niemczech)….

Ingenious doczekał się także cyfrowej wersji. Przyznaje, że jeszcze zanim ją zainstalowałem, miałem wobec niej bardzo wysokie wymagania. Czy cyfrowy Ingenious daje równie wiele przyjemności z grania jak wersja bez prądu? Przekonajcie się czytając recenzję, którą przygotowaliśmy wraz z serwisem tabletManiaK.pl.

Ingenious – recenzja gry

Grę Ignenious testowałem na urządzeniu iPad Air, którego test możecie znaleźć na stronie tabletManiaKa.

Cykl recenzji cyfrowych wersji gier planszowych powstaje dzięki współpracy Przystanku Planszówka oraz portalu tabletManiaK.pl .

tabletmaniak

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także