Światowe Dni Puzzli 2016!

Autor:

Kategoria:

Dawno nic nie pisaliśmy o chaosie zamkniętym w pudłach z którego przy odrobinie chęci wyłaniają się piękne obrazy. Ale dziś właśnie o puzzlach bo już 1 stycznia rusza 4 edycja World Puzzle Days!

Jak co roku i my włączamy się w zabawę podczas Światowych Dni Puzzli. Poszczególne edycje nieco się od siebie różniły, lecz podstawowy cel zostaje bez zmian: wspólna zabawa ludzi z całego świata podczas układania puzzli! Przez 60 dni, uczestnicy zabawy  będą dzielili się postępami swoich prac w specjalnie utworzonych albumach. Owe albumy to dodatkowa motywacja do układania i okazja do rozmów z miłośnikami puzzli z różnych krajów. Sami wybieramy wzór jaki chcemy układać z góry ustalona jest jednak liczba elementów z których ma składać się obrazek. W poprzednich latach była ona stała (2014 – 2000 elementów, 2015 – 3000 elementów). W tym roku mamy większy wybór: 1000, 2000, 3000 lub 4000 elementów. Oczywiście o ile starczy czasu można ułożyć więcej niż jeden obrazek.

Choć wydarzenie odbywa się głównie poprzez Facebooka, jeżeli nie posiadasz konta, nic nie stoi na przeszkodzie, byś dołączyć do zabawy podczas World Puzzle Days. Z roku na rok przybywa uczestników, a warto wspomnieć, że reprezentacja polaków z roku na rok jest coraz silniejsza. Gdy piszę ten tekst zarejestowanych jest 639 osób z blisko 50 krajów! A liczba ta stale rośnie.

A oto najważniejsze informacje dla tych, którzy chcą wziąć udział w Światowych Dniach Puzzli. Pełny regulamin, także po polsku, dostępny jest na stronie rejestracji.

 1. Zabawa trwa od 1 stycznia 2016 do 29 lutego 2016
 2. Dołączać można przez cały czas trwania World Puzzle Days.
 3. Rejestracja odbywa się na stronie WPD lub poprzez PuzzleForum.pl jeżeli nie masz konta na Facebooku.
 4. Dozwolone elementacje to: 1000, 2000, 3000 lub 4000 elementów.
 5. 31 grudnia podany zostanie „tajemniczy przedmiot” z którym należy zrobić zdjęcia układanych puzzli – niestety zdarzały się oszustwa, które psuły zabawę innym, stąd ta zasada.
 6. Nie pokazujemy pudełka puzzli, które rozpoczynamy układać. Wiele osób lubi zgadywać co to za wzór.
 7. WPD to zabawa. Zatem nie przejmuj się, że ktoś układa więcej lub szybciej. To nie wyścig.
 8. Podczas tegorocznej edycji będą miały miejsce dwie loterie. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy byście dołączyli do zabawy. Jeżeli znacie zagorzałych puzzloManiaKów lub chcecie rzucić komuś noworoczne wyzwanie, przesyłajcie dalej informacje o Światowych Dniach Puzzli! Dobra zabawa gwarantowana!

A na koniec kilka ciekawostek o Światowych Dni Puzzli w liczbach:

 • twórcą inicjatywy jest Günther Simetsberger, który ułożył m.in. największe obecnie puzzle świata (które są dostępne w sprzedaży) składające się z 33600 elementów (Educa Puzzle Wild Life)
 • w ubiegłorocznej edycji czynny udział brało 333 uczestników (417 dokonało rejestracji), którzy połączyli łącznie 1,266,412 elementów!
 • w 2015 roku w zabawie uczestniczyło 29 osób z Polski (37 dokonało rejestracji)
 • jeden z tegorocznych celów to 400 aktywnych uczestników, co biorąc pod uwagę liczbę zarejestrowanych osób wydaje się już niemal pewne!

WPD-statistic

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerbohilik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here