Złam szyfr – konkurs!

Autor:

Kategoria:

Dzisiejsza data jest ściśle związana z jednym z największych polskich kryptologów: Marianem Rejewskim, z wykształcenia matematykiem, który złamał szyfr maszyny szyfrującej „Enigma”. Swój udział w łamaniu szyfru ujawnił dopiero krótko po przejściu na emeryturę w 1967 roku. Zmarł on 13 lutego 1980 roku….

13 lutego jest zatem doskonałym momentem na przypomnienie sobie o wielkich polakach, których praca związana z łamaniem szyfru miała wielki wpływ na przebieg wojny. Wraz z Fabryką Kart Trefl-Kraków postanowiliśmy zachęcić was do tego organizując konkurs. Potrwa on do 21 lutego, czyli innej rocznicy związanej z osobą wybitnego bydgoszczanina i matematyka.

Aby wziąć udział w konkursie należy złamać szyfr:

..... ...-- .-.-.- .---- ..--- ---.. ..--- -.... ..--- --..-- 
.---- ---.. .-.-.- ----- ----- ..... ---.. ..--- .----

który pozwoli wam ustalić miejsce gdzie obecnie „przebywa” wspomniany kryptolog

W ramach odpowiedzi, należy przesłać na adres przystanekplanszowka@gmail.com maila z:

 • złamanym szyfrem;
 • odpowiedzią na pytanie w jakim mieście można usiąść wspólnie z Marianem Rejewskim,

oraz udostępnić post konkursowy publicznie na Facebooku (link).

Nagrodą w konkursie jest gra Kryptos ufundowana przez Wydawnictwo Fabryką Kart Trefl-Kraków

Kryptos (1)

[vc_message]Przypominamy także o drugim trwającym konkursie „Lubię Mleczko od Trefla„[/vc_message]

Regulamin konkursu „Kryptos – Złam szyfr”:

 1. Organizatorem konkursu „Kryptos – Złam szyfr” jest Przystanek Planszówka.
 2. Konkurs trwa od 13.02.2016 r., od momentu opublikowania wpisu ogłaszającego rozpoczęcie konkursu, do dnia 21.02.2016 r. do godziny 23:59.
 3. Konkurs polega na:
  a) rozszyfrowaniu informacji konkursowej zapisanej alfabetem morsa i udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na dwa pytania konkursowe – odpowiedzi należy przesyłać na adres: przystanekplanszowka@gmail.com;
  b) udostępnieniu postu konkursowego na swoim profilu na Facebook-u (publicznie).
 4. Odpowiedzi na pytania konkursowe należy przesłać jednym emailem w terminie do dnia 21.02.2016 r. do godz. 23.59 na adres: przystanekplanszowka@gmail.com
 5. Zwycięzca zostanie wyłoniony przez jury, w skład którego wchodzi redakcja serwisu www.przystanekplanszowka.pl, spośród osób, które prześlą prawidłowe odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe w terminie określonym w punkcie 4 niniejszego Regulaminu.
 6. W konkursie można wygrać nagrodę w postaci gry Kryptos.
 7. Wraz z przesłaniem zgłoszenia Uczestnik konkursu wyraża zgodę na nieodpłatną publikację zgłoszenia na fanpejdżu i stronie internetowej serwisu Przystanek Planszówka.
 8. Zwycięzca zostanie ogłoszony w formie wpisu na www.przystanekplanszowka.pl w ciągu pięciu dni od momentu zakończenia konkursu.
 9. Zwycięzca zobowiązany jest wysłać swój adres korespondencyjny wraz z telefonem kontaktowym na adres: przystanekplanszowka@gmail.com , w terminie do pięciu dni od dnia ogłoszenia zwycięzcy.
 10. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za błędne wskazanie przez Laureata adresu do korespondencji. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niemożność przekazania nagrody Laureatowi z przyczyn zależnych od uczestnika, a zwłaszcza podania błędnego adresu.
 11. Nagrodę wysyła Organizator w terminie do pięciu dni roboczych od przesłania przez Laureata swoich danych korespondencyjnych.
 12. Fundatorem nagród w konkursie jest Wydawnictwo Fabryka Kart Trefl-Kraków.
Krzysztof Niziałek
Krzysztof Niziałek
Rach, ciach, trach! W pierwszej kolejności pudła z karciankami i kośćmi plądruje, bo szybkiej konfrontacji ciągle poszukuje i nad wyraz miłuje. Wytchnienia w rodzinnej kooperacji szuka, gdzie wspólnie z Lady J. i Małym Piratem przygody przeżywają i złym lordom brzydkie gęby obijają.

Masz chwilkę?

Przeczytaj także