Red 7. Z ziemi polskiej do…..

Autor:

Kategoria:

Świat planszówek zaskakuje na każdym kroku. Portal Games podbija Stany Zjednoczone grą 51 Stan Master Set (choć uniwersum Neuroshimy nie należy do politycznie poprawnych). Kolejka, którą wydawnictwo Trefl postanowiło podbić Rosję została uznana za politycznie niepoprawną. A Lucrum Games zapowiedziało, że czerwona fala zaleje Europę.

Gdy usłyszałem o czerwonym marszu Lucrum Games na zachód Europy, serce mocniej mi zabiło. Na szczęście nie ma on politycznego podtekstu, nie musimy obawiać się kolejnego politycznego konfliktu. Tym razem mamy powód do niemałej radości, gdyż to właśnie krakowskie wydawnictwo rozpocznie dystrybucję Red 7 na Starym Kontynencie. Przygotowywane są tłumaczenia gry na kilka języków: niemiecki, francuski, hiszpański, włoski i angielski. Razem z polskim daje nam to liczbę 6, więc myślę, że tylko kwestią czasu będzie kolejny język (pytanie który?).

Nie wiem w jaki sposób gry będą dostarczane do innych krajów. Może za pomocą karawany szalonych i przebiegłych wielbłądów, może Lucrum szykuje jakąś przemytniczą Intrygę i posłużą się wozem wypełnionym śliwkami, może znaleźli śmiałków, którzy przemierzą podziemia prowadzące magazynów w innych krajach… Sprawa wydaje się mocno podejrzana.

Jakkolwiek miałoby to się odbywać, gratulujemy wydawnictwu kolejnego sukcesu. I czekamy na kolejne pozytywne wieści dotyczące tytułów wydanych, zapowiadanych i tych którymi nas dopiero zaskoczy.

Źródło: informacja prasowa od wydawcy

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także