GFP: No co tam z Dominionem?

Autor:

Kategoria:

Nie jedna osoba pewnie zadaje sobie pytanie: no co tam dalej z polskim Dominionem? W kolejce na wydanie jeszcze kilka dodatków zostało. Na szczęście póki co zadawane pytania brzmią nie czy, tylko co kiedy? I częściowo odpowiedź na to pytanie już otrzymaliśmy.

Okazuje się, że odpowiedzi na pytania znaleźć można czasem w najmniej spodziewanych wątkach. 9 stycznia na kanale Facebook Games Factory Publishing pojawił się wpis o premierze karcianki No co tam? oraz niespodziance, której mamy w najbliższym czasie się doczekać. I właśnie tam, w komentarzach, pojawiło się pytanie nie o to jaki będzie następny dodatek tylko:

A kiedy Adventures do Dominiona? 😀

W odpowiedzi przeczytaliśmy:

Adventurers w drugiej połowie 2017.

I choć dokładna data nie jest jeszcze znana, myślę, że wielu miłośników karcianki Donalda X. Vaccarino już zaciera ręce na wieść o kolejnym dodatku.

Część czytelników zapyta: no co tam znajdę w tym dodatku? Zatem czym prędzej odpowiadam: Adventures to dziewiąty dodatek z serii zawierający 30 nowych kart Królestwa, w tym karty Następstw znane z Przystani, to właśnie tu pojawiły się po raz pierwszy karty Zdarzeń oraz karty typu Reserve i Traveller oraz dodatkowe żetony pozwalające na wprowadzenie modyfikacji do działania kart w czasie rozgrywki.

Znamy też polską nazwę tego dodatku, która znów została ujawniona w miejscu, w którym większość osób takich informacji nie szuka, czyli w… instrukcji do Dominion Imperium. W polecanych zestawach kart Królestwa nosi on nazwę W nieznane!

Zatem już wiemy co tam z Dominionem. Czeka nas w tym roku kolejna przygoda!

Źródło: Facebook

 

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także