Wstępniak. Radujmy się, póki jesteśmy młodzi…

Autor:

Kategoria:

Nadszedł nowy rok akademicki, a co za tym idzie, nieformalnie nowy sezon działalności Przystanku Planszówka. Na usta ciśnie się, przyznaje, nieco patetycznie werset pieśni: Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus! Radujmy się, póki jesteśmy młodzi! Radujmy się z tego, że jesteśmy razem!

W naszej redakcji okres wakacyjny zazwyczaj jest czasem lekkiego spowolnienia. I w tym roku uświadomiłem sobie, że przypominamy nieco wiecznych studentów. Większość z nas ukończyła studia, ale od uczelni nie możemy się „uwolnić”. Różne rzeczy nas wiążą ze środowiskiem akademickim: praca, nasze audycje w Radio Uniwersytet, współpraca ze studentami specjalności Gamedec: badanie i projektowanie gier. Nic wiec dziwnego, że kalendarz akademicki jest nam bliższy niż ten gregoriański 😉

Ale z radością w sercach i nową energią powracamy i chcemy zaprosić Was byście nas czytali, słuchali, komentowali… A może chcielibyście dołączyć do naszej drużyny?

Jakiś czas temu zmieniliśmy logo (podziękowania dla Dawida Wiącka!). Przypomina nam ono, że ponad 90 000 tytułów zarejestrowanych na BoardGameGeek, to zarówno szansa przeżycia prawdziwej przygody przy genialnych grach, jak i ryzyko utknięcia na mieliźnie nędznych tytułów lub wręcz rozbicia się podczas sztormu przy wyjątkowo złych grach. Dlatego szukamy nowych osób, które pomogą nam propagować nasze wspólne hobby.  Szukamy recenzentów, tłumaczy, osób, które wesprą nas w pisaniu newsów, felietonów… Wszystkich, którzy chcieliby zrobić coś dla innych graczy, dla wydawców, dla siebie. Jeżeli masz ochotę dołączyć koniecznie napisz do nas (przystanekplanszowka@gmail.com).

Jeżeli nie interesuje cie pisanie/nagrywanie, nie oznacza to, że Przystanek Planszówka nie jest przestrzenią dla ciebie. Już od tego tygodnia ruszamy z kolejnymi recenzjami planszówek: Mikołaj zaznaczy swoją Obecność, Marcin będzie się Alienował, Julia zabierze was do Królestwa a Ania zabierze was do stolicy… A to dopiero początek przygód recenzentów. Wracamy z cyklem recenzji e-planszówek, czego przedsmak pokazaliśmy w wakacje recenzując Onirim i Patchwork. Od listopada wraz z Agatą i Mateuszem wracamy do studia w Radio Uniwersytet. Będzie także coś z półki gier klasycznych: Magda chciałaby wprowadzić was w świat średniowiecznych gier. Dodatkowo w ramach cyklu o „przednowoczesności” pojawią się teksty pasjansach i innych klasycznych tytułach. Pewnie nie zabraknie też newsów i felietonów. Ciągle jednak mamy świadomość, że jest tyle gier, że sami nie damy rady. Czekamy na nowych śmiałków!

Vita nostra brevis est… dlatego nie traćmy okazji, by zrobić coś dobrego. Grajmy, dzielmy się tym, twórzmy niesamowitą społeczność planszomaniaków. Bo przy planszówkach nieważne ile masz lat, przy planszówkach, każdy może poczuć się młodo! Gaudeamus igitur, iuvenes dum sumus!

Z akademicko-planaszówkowym pozdrowieniem
Łukasz „UncleLion” Juszczak
Redaktor Naczelny

Photo by JJ Thompson on Unsplash

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także