Dominion Nocturne dostępny na Dominion Online. Znamy wszystkie karty!

Autor:

Kategoria:

Mamy dwie bardzo dobre wiadomości dotyczące nowego dodatku do Dominiona. Rio Grande zamieściło pełną instrukcję dodatku, a Shuffle It dokonało ważnej aktualizacji Dominion Online!

W tym tygodniu Rio Grande rozpoczęło wysyłkę Dominion Nocturne do sklepów i hurtowni. Choć rozszerzenie nie jest jeszcze dostępne polskich sklepach z planszówkami, już możemy zapoznać sie ze wszystkimi kartami dodatku. Wydawnictwo zamieściło pdf z instrukcją, a dodatkowo, na Dominion Wiki Polska zamieszczone zostały propozycje tłumaczeń na język polski poszczególnych kart. Podkreślamy – są to propozycje przygotowane przez Morrisa, jednego z założycieli Dominion Wiki, a nie oficjalne tłumaczenia jakie pojawią się na kartach w przypadku wydania Nocturne w języku polskim.

Dominion Online / fot. Przystanek Planszówka

Jeżeli nie macie ochoty czekać aż gra pojawi się w sklepach, możecie już zagrać w Nocturne na platformie Dominion Online. Jest on dostępny w subskrybcji Gold. I tu mamy ważną informację dla osób, które wykupiły ten pakiet wcześniej – chcąc korzystać z definiowanych zestawów z Nocturne, będziecie musieli dopłacić różnice między starą a nową stawką za abonament (1 Euro/miesiąc). Pełna cena za miesięczną subskrypcję Gold wynosi obecnie 4,52 Euro. Jeżeli jednak nastawiacie się na rozgrywki rankingowe, wykorzystywane są w nich wszystkie karty, więc nawet posiadając darmowe konto, możecie trafić na karty z różnych części Dominiona. Wyjątkiem tutaj są dwie karty: Possesion (o której niedawno pisaliśmy) i Zaskórniak, która jest jedyną do tej pory kartą, która nie doczekała się implementacji.

Ale to nie koniec ważnych aktualizacji na Dominion Online: aktualizacja 1.3.4 dodała możliwość zautomatyzowania zagrywania niektórych kart. Dla przykładu, jeżeli w rozgrywkach praktycznie zawsze odsłaniacie Fosę, by bronić się przed atakami, w opcjach macie możliwość ustawienia automatycznego odsłaniania karty w takich sytuacjach. Opcja ta dostępna jest obecnie dla 24 kart. Dla wielu osób będzie to okazja, by przyśpieszyć rozgrywki pozbywając się konieczności każdorazowego klikania w celu potwierdzenia akcji. Wydaje się to być dobrym kompromisem pomiędzy stanowiskiem tych, którzy chcą mieć pełną kontrolę nad każdą rozgrywką oraz tych, którzy w przypadku oczywistych dla nich wyborów bardziej cenią jej płynny przebieg.

Dominion Online / fot. Przystanek Planszówka

A wszystkim miłośnikom Dominiona pozostaje czekać aż Nocturne ukaże się w którymś z polskich sklepów, no i przede wszystkim, na polską premierę dodatku. Mamy nadzieje, że Games Factory nie pozwoli nam na nią długo czekąć.

Łukasz "UncleLion" Juszczak
Łukasz "UncleLion" Juszczak
Mąż, planszoManiaK, recenzent, socjolog, rowerzysta, yerboholik, redaktor naczelny... wiele ról, które się zazębiają niczym mechanizmy w dobrym euro....

Masz chwilkę?

Przeczytaj także